נעים להכיר


לא ידעת לאן את נכנסת , אבל יש לא מעט דברים שאת יכולה לעשות כדי להרגיש אחרת ...

הי, נעים להכיר!

אני מור רביב ניר, נשואה לניצן, אמא לעתי ואגם הילדים שלי מהרחם, והורה לנועם הילד שלי מהלב.
את ניצן הכרתי לפני כמעט עשור כשהייתי רווקה בת 24, מצאתי את עצמי מאוהבת מעל הראש בגבר גרוש שמבוגר ממני ב-11 שנה ולצידו תינוקי מתוק בן שנתיים וחצי, שמצץ אז מוצץ בקדחתנות ולא הבין בהתחלה מאיפה נפלתי עליו. מהר מאד מצאתי את עצמי נשאבת לתוך מערכת יחסים משולשת וזכיתי במשפחה קטנה עוד לפני שהפכתי לאמא בעצמי.

רוב שנות חיי גדלתי כבת להורים גרושים, בתקופה שזה לא היה שכיח כמו היום ולכן אני גם יודעת מקרוב מה זה אומר להיות ילדה משולבת בין שני בתים. הילדה הזו שהוריה ממשיכים לזוגיות חדשה ופתאום משפחתה גדלה, ילדה שמתמודדת עם הרבה מורכבויות וקשיים בשל העובדה שמשפחתה הגרעינית התפרקה לה ביום בהיר אחד, וכעת היא צריכה להסתגל למציאות חדשה ולא פשוטה.

משנת 2019 אני חוקרת על האמהות המשלבת במשפחות משולבות, מלווה ומאמנת נשים בגישת אמא משלבת מתוך ניסיון החיים הרלוונטי ונקודת המבט הכפולה שלי שמסייעים לי הרבה פעמים לצלוח קשיים ולהאיר את הדרך גם לחברותיי. יש לי את החזון ואת תחושת השליחות הבוערת בי לייצר ולהחזיק מרחב תומך לאמהות המשלבות באשר הן כי אני בעצמי אמא משלבת, שמבינה מקרוב ולומדת ביחד איתן איך לצלוח את החיים בתוך משפחה משולבת.

שנים ארוכות חשתי בודדה במערכה וחיפשתי מעגלי תמיכה לאמהות חורגות, ניסיתי לאתר סדנאות או אפילו חומרים לקריאה ומהר מאד גיליתי שהמענה בישראל הוא על גבול האפסי, ולכן החלטתי להרים את הכפפה וליצור בתור התחלה בית חם לאמהות משלבות בפייסבוק. 

אחת מהמטרות החשובות ביותר של הקהילה שלי היא לנרמל את מה שאנחנו מרגישות, ולהבין שהדברים שאנחנו מתמודדות איתם לא קורים רק בבית שלנו, אלא נגזרים באופן טבעי מהמורכבות של הסטטוס בו אנו נמצאות. השליחות והמשימה שלי היא לעודד נשים ואמהות משלבות למצוא את האושר שלהן, ושירגישו מועצמות לצד האתגרים והמורכבות שמביאים איתם החיים במשפחה משולבת.

את האתר הזה השקתי על מנת לרכז מידע רב, בלוג, טיפים, המלצות, סדנאות ובתוכנית שלי עוד הפתעות ומיזמים המיועדים לאמהות משלבות.

מן התקשורת

כדי שנוכל ליצור שינוי תפיסתי וחברתי במרחב הציבורי ביחס לאמהות המשלבות, אני מאמינה שקודם כל צריך להיות שינוי תודעתי בקרב האמהות המשלבות עצמן !

מוזמנת לראות איך השליחות האישית שלי החלה גם להפוך לציבורית – הקהילה עוררה עניין מבורך, ורואיינתי בכמה ערוצי תקשורת, תכניות טלוויזיה וראיונות בעיתונות המודפסת והדיגיטלית

בכל יום מחדש אני נפעמת מהתהליך שאני רואה נשים רבות עוברות בקהילה שלי , תהליך שאני בעצמי עוברת יום יום.

אני נפעמת מהיכולת של נשים לנהל דיון מלמד, מעצים ומחזק גם בנושאים הכאובים והטעונים ביותר, וחשה זכות והישג עצומים לעמוד בראש המרחב המדהים והייחודי הזה.

מזמינה אותך להצטרף !
שלך באהבה,
מור